برای استفاده از همه امکانات سایت باید جاوا اسکریپت مرورگر خود را فعال کنید.
نا ناخودآگاه آقای روانپزشک

نا ناخودآگاه آقای روانپزشک

سال تولید: 1400
وزن: 160 گرم
ناشر: طرحواره
نوبت چاپ: اول
تعداد صفحات: 136
تیراژ: 500
قطع: رقعی


قیمت: 50,000 تومان
افزودن به سبد خرید

معرفی نا ناخودآگاه آقای روانپزشک

وقتی به انسان ها اطلاعاتِ منطقی می‌دهیم با نیمی از  مغزشان ارتباط برقرار می‌کنیم و نمی‌توانیم بر موضوعاتی که بسترِ قدرتمند احساسی دارند اثر بگذاریم، امّا قصه ها تمامیّت مغز را در برمی‌گیرند و بر انگیزش هیجانی و تصمیمات عاطفی ما هم اثر می‌گذارند. اینجاست که مربّی یا درمانگری که قرار است مدیریت موضوعات عاطفی را به عهده گیرد چاره ای ندارد جز این که هنرمند باشد و بتواند نیمکرۀ راست مغز را  هم مخاطب قرار دهد. منظور من از هنرمند بودن این نیست که این فرد بطور رسمی دوره های هنری دیده باشد و حرفۀ هنری داشته باشد، بلکه هنرمند به این معنا که مربی بتواند از حیث «فُرم» به گونه ای صحبت یا رفتار کند که عواطف مراجع یا دانشجو را تحت تأثیر قرار دهد. «میلتون اریکسون»، روانپزشک هیپنوتراپیست آمریکایی، چنین فردی بود. او با ژست و لحنی خاطره تعریف می‌کرد و قصه می‌گفت که مراجعانش «غرقِ» گفته های او می‌شدند و میلتون اریکسون این «غرق شدن» را که محصول هنر قصه گوست، هیپنوتیزم می‌نامید. شاید کاربردی ترین هنر در فضای روان درمانی همین هنر قصه گویی باشد چرا که با کمترین امکانات و تقریباً در هر فضایی قابل اجراست.

 من راز ماندگاری کتبی همچون عهد عتیق، عهد جدید، قرآن و مثنوی را نیز در استفاده از «قصه» می‌دانم: «نَحنُ نَقُصُّ علیکَ أَحسنَ القِصَص».

 

دکتر محمدرضا سرگلزایی- روانپزشک

تهران- اسفند ماه  1399


موضوع: اتاق درمان
بازدید: 1396
تاریخ: 1400/9/27

نظرات
1402/5/10 - 02:30:47
Forough Valipour
درخواست خرید کتاب الکترونیکی
نام
ایمیل
وب سایت
متن
کد امنیتیکد
تکرار کد امنیتی


درباره انتشارات طرحواره
انتشارات طرحواره در سال 1393 با هدف ارایه کتب روانشناسی و روانپزشکی توسط محمد امیدی فرد تاسیس شد. انتشارات طرحواره ناشر همکار انجمن هیپنوتیزم بالینی ایران و نشر دیجیتال روان آموز نیز می باشد و کتب دکتر امیرهوشنگ باقری توسط این انتشارات به مرحله نشر و توزیع رسیده ادامه
تماس با ما
قم، بلوار شهید محمد منتظری، کوچه 8، پلاک 8
کد پستی: 3713743794

شماره تماس: 88 377 377 025
شماره واتس آپ: 32 69 651 0912
logo-samandehi